Технічний паспорт на нерухомість

 

Технічний паспорт на нерухомість 2021

Технічний паспорт на нерухомість –  обов’язковий документ, який дає можливість власнику розпоряджатися своїм об’єктом. Розглянемо, що таке технічний паспорт, хто його виготовляє та для чого.

Що таке технічний паспорт

Згідно з чинною Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна технічним паспортом є документ, що складається на основі матеріалів технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна, який містить основні відомості про нього (адреса, власник, склад, технічні характеристики (поверховість, площа, об’єм, висота тощо), план, опис).

Що таке технічна інвентаризація та хто має право її проводити

Технічна інвентаризація об’єкта нерухомості – це визначена чинним законодавством послідовність та перелік робіт з обмірювання об’єкта нерухомого майна з визначенням його складу, фактичної площі та об’єму, технічного стану, змін зазначених характеристик за певний проміжок часу, із виготовленням необхідних документів (матеріалів технічної інвентаризації для інвентаризаційної справи та технічного паспорта) та обов’язковим внесенням відомостей про об’єкт нерухомого майна до Реєстру об’єктів нерухомого майна.

Внесення відомостей про нерухомість до Реєстру об’єктів нерухомого майна є нововведенням, яке було прийняте ще у 2018 році, але фактично почало працювати лише з серпня 2021 року.

Технічну інвентаризацію мають право проводити фізичні особи-підприємці, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт із технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна (також це може бути юридична особа, у складі якої працюють спеціалісти, які мають відповідний сертифікат).

Які об’єкти підлягають технічній інвентаризації

Технічній інвентаризації підлягають наступні об’єкти:

 • будинки квартирного типу;
 • квартири;
 • житлові кімнати та блоки в гуртожитках;
 • будинки садового типу;
 • будинки та споруди громадського та виробничого призначення (їх комплекси);
 • нежитлові приміщення;
 • садові, дачні будинки;
 • гаражі, паркінги;
 • об’єкти незавершеного будівництва;
 • захисні споруди цивільного захисту.

Коли необхідно виготовляти технічний паспорт

Технічний паспорт може бути виготовлений за і бажанням власника нерухомості. Але є перелік випадків, коли виготовлення технічного паспорта є обов’язковим:

 • перед прийняттям в експлуатацію завершеним будівництвом об’єкту (в тому числі після реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення, реставрації), тобто у тих випадках, коли отримання дозволу на проведення будівельних робіт було необхідним;
 • перед реєстрацією права власності на об’єкт незавершеного будівництва (однією з обов’язкових умов буде – наявність дозволу на проведення будівельних робіт);
 • перед реєстрацією права власності на нерухомість в результаті поділу чи виділу;
 • в процесі введення в експлуатацію житлових будинків в порядку будівельної амністії.

В певних окремих випадках може знадобитись виготовлення нового технічного паспорту на запит чи вимогу нотаріуса (наприклад, при купівлі-продажу нежитлового приміщення), банку (при укладанні іпотечного договору), суду (в якості забезпечення позову) тощо.

З чого має складатись технічний паспорт

Склад технічного паспорта буде залежати від виду об’єкту нерухомості щодо якого він складений. Наприклад, для квартири склад буде наступним: характеристика, план, експлікація приміщень. Також технічний паспорт обов’язково має бути прошитий, пронумерований, підписаний відповідальним виконавцем із зазначенням даних його сертифікату (у випадку виготовлення юридичною особою – також печатка, підпис керівника та контролера). Також виконавець вам має зазначити номер реєстрації відомостей про об’єкт у Реєстрі об’єктів нерухомого майна.

З 01.12.2021 технічні паспорти, інвентаризаційні справи та всі матеріали з технічної інвентаризації планують виготовляти в електронному вигляді.

На сьогодні державні реєстратори та нотаріуси можуть перевірити дані про технічну інвентаризацію через Єдину державну електронну систему будівництва.

Leave a Reply