Зняття з реєстрації (виписка неповнолітніх) особи за її відсутності

Питання зняття з реєстрації особи без її присутності може стати актуальним, якщо при купівлі квартири ви не здійснили всю необхідну перевірку та стали перед фактом вже отримавши у власність квартиру з прописаними особами. Особливого клопоту завдасть виписка неповнолітніх.

Чи може власник житла зняти з реєстрації особу без її присутності та згоди?

Відповідь залежить від конкретних обставин. Розберемо основні.

1. Зняття з реєстрації власника або співвласника квартири. Відповідь НІ. Власника/співвласника не можна.

2. Зняття з реєстрації особи, яка не є власником чи співвласником, але постійно проживає у квартирі. Тут питання неоднозначне, адже зняти з реєстрації таку особу без примусового виселення через суд неможливо. Тому варто звернутись до професіоналів.

3. Зняття з реєстрації особи, яка не є власником чи співвласником та не проживає у квартирі. Розглянемо наступні варіанти: 

3.1 В новопридбаній квартирі не знявся з реєстрації колишній власник. Діяти можна через ЦНАП, подавши відповідну заяву та копію договору купівлі-продажу. Як правило ЦНАП задовольняє такі заяви. В разі відмови – необхідно звернутись до суду.

3.2 Зняття з реєстрації особи, що не є колишнім власником, а просто перейшла вам «у спадок» з придбанням житла. Тут також можна спробувати через ЦНАП, але в таких випадках ЦНАП часто відмовляє. Тоді доведеться йди в суд. Отримавши рішення суду, що набрало законної сили, знову таки звертатись з відповідною заявою до ЦНАП та додати копію рішення суду.

3.3 Зняття з реєстрації неповнолітньої особи. За наявності позитивного висновку органів опіки та піклування можливе через ЦНАП. Через суд можливе, але знову ж таки за участі органів опіки і піклування та їх позитивного висновку. В іншому випадку – тільки після повноліття чи внесення змін до чинного законодавства.

Для того щоби купівля-продаж житла не була зіпсована питаннями примусового зняття з реєстрації (виписки неповнолітніх) варто звернутись до професіоналів, які ще на стадії переговорів перевірять всі юридичні нюанси житла, що продається, нададуть свої рекомендації (наприклад: внесення в договір купівлі-продажу нерухомості обов’язку продавця щодо зняття з реєстрації та утримання гарантійної суми на це) та допоможуть уникнути зайвого клопоту.

Leave a Reply