Результати вашого пошуку

Купівля квартири в новобудові: перевіряємо правильно

Опубліковано Лісова Наталя 23.12.2020
0

Купівля квартири в новобудові — це вигідно: нова інфраструктура, покращенні планування, сучасні стандарти енергоефективності, нижча ціна зі старту будівництва.
Та чи завжди це безпечно? Розгляньмо цей процес більш детально.

Перше та основне. До моменту введення будинку в експлуатацію про купівлю квартири чи то будинку не може йти мови, це лише інвестиція, в результаті якої ви можете стати власником нерухомого майна. А отже, як і при будь-якому іншому варіанті інвестування ризики варто оцінювати виважено та прискіпливо. І це є головним при виборі квартири в новобудові.

З чого починати? З основного — земельної ділянки.
З’ясовуємо на якій підставі забудовник користується землею під забудовою. Звертаємо увагу на відповідність цільового призначення виду будівництва. Наприклад, цільове призначення земельної ділянки «для будівництва, експлуатації та обслуговування готельного комплексу», а вам пропонують придбати житлову нерухомість, то маєте розуміти, що з документами у забудовника не все гаразд і вас вже вводять в оману.
Перевіряємо наявність/відсутність судових спорів відносно цієї земельної ділянки. Це важливо, адже у випадку позбавлення забудовника права користування земельною ділянкою, будівництво буде заморожено.

Йдемо далі.
Перевіряємо основних учасників будівництва: землекористувач, замовник, девелопер, генпідрядник тощо. З’ясовуємо юридичні взаємозв’язки та схему продаж (цьому питанню присвячена окрема стаття). Звертаємо увагу: з ким вам пропонують укласти договір та хто фактично є землекористувачем і замовником будівництва. Якщо ці особи не збігаються, то з’ясовуємо підстави набуття прав третьою особою. При будь-яких сумнівах краще зверніться до фахівців. Адже ваша ціль — купівля квартири, а не заморожування коштів на роки.

Щодо кожного учасника будівництва: перевіряємо наявність судових справ, кримінальних проваджень, перевіряємо на предмет наявності в реєстрі боржників, наявності податкового боргу тощо.

Далі, доцільно побачити дозвільні документи на будівництво.
Перевіряємо наявність: права на виконання будівельних робіт, ліцензії учасників, дозволи, декларації, сертифікати (відповідальних осіб, забудовника, генпідрядника, проєктної організації, експертної організації), інформацію про наявність експертизи проєкту, наявність містобудівних умов, технічних умов, техніко-економічних показників тощо. Цей перелік в кожному окремому випадку різний, залежить від виду та складності будівництва.

Цікавимось містобудівними умовами та обмеженнями. Дуже цікавий документ. Аналізуємо його зміст, інформацію про земельну ділянку, яку ви вже маєте, техніко-економічні показники об’єкта (ТЕП), інформацію з Генплану міста (іншого населеного пункту) і фактичний стан справ на будівельному майданчику. От ви й зрозумієте чи ведеться будівництво відповідно до чинних норм. Також це є лакмусовим папірцем щодо перспектив виникнення у забудовника проблем з введенням об’єкта в експлуатацію і не менш значущою подією — підключення мереж на постійну схему.

Сам факт введення об’єкта в експлуатацію ще не є дзвіночком про те, що з вашою новобудовою все гаразд. Це лише свідчить про те, що будівельно-монтажні роботи закінчено та ви можете оформити право власності на омріяну нерухомість. А от чи зможете ви повноцінно експлуатувати цей об’єкт — то вже питання. Для цього ознайомлюємось з технічними умовами. Виконання саме цих норм і є підставою для підключення забудовником будинку до мереж по постійній схемі. Тобто ви зможете укласти прямі договори на постачання електроенергії, води тощо, та сплачувати за ці послуги по тарифах для населення, а не по комерційних.
При проведенні перевірки вам доведеться проаналізувати безліч документів та фактів, незлічену кількість сайтів, відкритих реєстрів. Та воно того варте. Пам’ятайте, купівля квартири в новобудові — це інвестиція. А тому питання ризиків, їх аналізу — то ваша відповідальність.

Цей аналіз можна провести самостійно, а можна звернутись до нас та отримати повноцінну послугу щодо пошуку та супроводу купівлі квартири в новобудові.

Вдалих вам угод!

Залишити відповідь

Ваш Email буде приховано.

Порівняти об’єкти